Tesla Model Y кон крајот на годинава

Првиот Tesla Model Y би можел да се појави веќе до крајот на јануари или на почетокот на февруари годинава, но барем засега тоа се само шпкулации на поединечни медиуми …

Постојат индиции дека Tesla Model Y на пазарот ќе се појави порано одошто било предвидено, а тоа во јавноста е пласирано преку шпекулации од лицe вработено во Teslа, пренесуваат медиумите.

Информацијата од САД вели дека првиот Tesla Model Y на пазарот би излегол за две недели.

Во Калифорнија веќе можат да се видат моделите за тестирање а за прв пат биле појавни овој месец, заедно cо податоци што досега не сме можеле да ги видиме во јавност.

Тоа секако не е гаранција дека веќе кон рајот на јануари или на почетокот на идниот месец ќе можеме да ја видиме Teslа Y, но сепак за фановите на овој производител на автомобили тоа се секако добри вести.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Привремено запрено производството на Audi E-Tron

Македонска премиера на Volkswagen Golf 8

Новат Оpel Corsa Автомобил на годината во Македонија за 2020!

Range Rover Evoque најомилен компактен SUV во Европа

Auto, motor und sport: Abarth 595 е Најдобар автомобил пет години поред

Произведени седум милиони Škoda Octavia!

Volkswagen официјално го покажа лицето на новиот Golf GTI

Пад на побарувачката на нови автомобили на почетокот на годинава во Европа

VW Group повторно ја одложи одлуката за фабрика во Турција