Тesla отвра прва постојка за брзо полнење на EV Drive in со киносала, ресторан!

Ако вашиот електричен автомобил се испразни, потребно е најмалку половина час да се наполни и што ќе правите за тоа време? ….

Еден од изборите е испивање на серија на кафиња во денот, при што, можете да размислите во автомобилот за смислата на животот, да ја зголемите цената на струјата, да прочитате книга, да го испразните мобилниот или едноставно да застанете покрај полначот броејќи го процентот на полнење на батеријата.

Луѓето задолжени за размислување во Tesla се свесни за овој проблем, па смислија одличен суперполнач (Supercharger) со кино и ресторан во Санта Моника, Калифорнија, пренесуваат специјализираните портали.

Суперполначот ќе има вкупно 62 полначи а ќе нуди прикажување на 30-минутните филмови, односно извадоци од холивудските класици што ќе бидат прикажани на две кино платна, а при тоа ресторанот ќе биде во стилот на 50-тите години.

Па така сеха ќе можете да го поврзете вашиот електричен автомобил Tesla, да земете пуканки, и да гледате најинтересните половина час од филмовите како на пример Кум ( Gat Father  со одбрани сцени со само пукања, со исечена глава на коњ во постела на продуцентот и ликвидации на ривалските шефови на ганстерските кланови во САД во 30 те години на минатиот век)… Сцена нарачуват храна и одека јадете,  уживата во проекцијата, а за тоа време вашиот авѕомобил се полни со струја.

Или пак да ги следите легеендарните сцени од класикот „Однесено со виорот“  (Go to the wind), Таксист ( Taxi Driver) само сцени со Роберт де Ниро …

Досега имаше проблеми со точната локација на овој центар на електрични автомобили и скратена филмска уметност, но директорот на Tesla Илон Маск  (Elon Musk) тврди дека SuperSupercharger сега доаѓа…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По речиси две децении Audi нема да ги спонзорира „кралевите“ од Мадрид ги „истурка“ BMW

Новиот Cadillac Celestiq ќе биде поскап за 30% од Bentley Flying Spur

Тркачки Porsche

Најчувствителен лак имаат автомобилите со црвена боја

Електричниот Mercedes Vision EQXX со едно полнење поминал 1.202 km!

Во Volkswagen сметаат на „ќумур“ за да го заштитат производството

Почна склопување на поедноставни Lada Niva Legend и Lada Niva Travel

Tesla заборавен на постојката за полнење EV – сопственикот заминал на одмор!

VW Air дебитира утре- 27 јуни