Touring Superleggera најавува нов спортски автомобил

Италијанската работилница – Touring Superleggera најавува нов спортски модел за прославата на 95-годишнината од постоењето.

Заедно со неколку тизер слики, во веста се наведува само дека станува збор за автомобил со централно лоциран мотор и систем за погон на супер автомобил.

Сепак, автомобилот е во завршна фаза на развој, а неговата официјална премиера е најавена веќе за наредниот месец – јуни тековната 2021 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Genesis од летото во Европа

Најавен Hyundai AX1

Според најавите, Се продава Alfa Romeo Autotutto

Mercedes Benz SLS AMG Electric drive на продажба

Top Gear ги избра најдобрите електрични автомобили

Трамвај излетал од шини- присебен возач ги сочува и возилото и животот

Моторот на Aurus ќе се вградува и во авиони!

Bugatti Chiron рачно изработен од глина

Најавен Volkswagen ID.5