Toyota со најава на премиера на нов компактен „работник“

Потполно нова Toyota PROACE CITY ќе дебитира на 30 април на салонот за автомобили во Бимингем, Велика Британија…

Новиот PROACE CITY ќе и овозможи на Toyotа силна застапеност во клучен сегмент – компактни возила, зголемувајќи ја понудата и привлечноста на својата палета лесни комерцијални возила.

Новиот PROACE CITY ќе се приклучи на PROACE средното тешко комби и на  pick-ap возилот Hilux за дополнително да ја засили присутноста на Toyotана европскиот пазар на лесни комерцијални возила, каде продажбата на компактни товарни комбиња учествува со околу 35%.

Новиот PROACE CITY е резултат на успешната соработка помеѓу Toyotа и Групата PSA, која е докажана со производството на семејството средно тешки товарни комбиња PROACE.

Сите детали за новата Toyotа PROACE CITY, како погонските системи, верзиите и димензиите , ќе бидат објавени на крајот на месецов за време на светската премиера во Бирмингем.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претставенa новата генерација на BMW Series 3 Touring

Fiat Toro и Fiat Argo Selection

Промовирана KIA K7 Premier

Пробно производство на Aston Martin DBX

Bentley Flying Spur – ново остварување на супер луксузот

Mercedes-Benz GLB – Нов авантуриста на сребрената ѕвезда!

Новата генерација на Лилипутанецот на струја Renault Zoe со автономија од 400km

Тesla доби ривал од Кина-се вика XPeng P7

Новиот Land Rover Defender на финални тестирања во Кенија!