Три верзии на електричниот ID. Buzz „иконата се враќа на голема врата“

Германската марка се обидува да го направи ID Buzz возило за секого…

Имено, првично ќе бидат достапни три верзии на новото електрично комби, чија цел ќе бидат различни пазари.

Намерата е да се создаде практично електрично комбе за иднината, способно да ги задоволи сите семејни потреби, но и превозот на стоки.

На прво место, ID Buzz е просторно возило за превоз на луѓе.

Во Европа, VW планира да лансира верзија со шест места за патници за услугата за споделување на превозот.

Како што пишува специјализираните портал, идејата е да се создаде возило кое е подготвено да превезува голем број клиенти на Uber или Lyft. ID Buzz нуди одделни места со екрани пред патниците, каде што ќе можат да читаат информации за возење.

Кога станува збор за клиентите во Америка, ID. Buzz ќе пристигне во „Новиот свет“ во 2024 година во повеќе традиционална форма на семејно комбе, со четири места одзади, каде што две ќе бидат насочени спротивно од насоката на движење.

На крај, VW планира ID Buzz специјално дизајниран за испорака на пратки што ги нарачувате преку Интернет.

Ова возило во товарен (cargo) стил ќе им понуди на компаниите можност да купат електричен автомобил од огромна глобална организација, создадена за испорака на мали пакети. VW работи и на технологија за автономно возење, со намера да ја автоматизира испораката на пакетите.

Иднината на електричниот автомобил ID Buzz изгледа светла, и едвај чекаме да ја видиме сериската верзија во полн блесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Октански прстени.

Škoda станува марка на непушачи!

Наскоро Boldmen CR 4

Lada Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition

Citroën Ami потврден и за пазарот во Велика Британија

Honda со online продажба на автомобили во Јапонија

Новиот управувач на Tesla на тест- Појави сериозни безбедносни ризици

Нова Honda BR-V со 7 седишта

До 2025 година сите Taxi возила во Виена ќе возат на струја!