Тркачки  Bowler Defender Challenge

Bowler   подготви нов тркачки Land Rover Defender за натпреварот Bowler Challenge…

Возилото е базирано на пократкиот Defender 90, придвижуван е од 2.0-литарски турбо бензинец со околу 300 коњски сили.

Помеѓу другото има и заштитен кафез според стандардите на FIА, тркачки седишта, изменета суспензија, 25 мм повисок клиренс (оддалеченост) од земја.

   

Исто тка, редизајниран е предниот браник, тука е и заштита на долниот дел (подвозјето), како и тркала од 18 инчи и нов издувен систем.

   

Цените на пакетите започнуваат од 99.500 фунти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Aston Martin DB5 No Time To Die Junior

YouTuber во обид со камионет да прелета скапоцен автомобил

Како во некогашниот Top Gearu: Хеликоптер слета врз SUV на Škodа

 Yugo za 2025. godinu

Jeep Wrangler Unlimited Willys Xtreme Recon

Jeep, Ram и FIAT склучија партнерство со брендот RED да станат прв мулти бренд во автомобилската индустрија

Првите осум Bugatti Chiron Super Sport 300+ подготвени за испорака

VW подготвува off road модел Scout

Alfa Romeo GTS како замислен ривал на BNW M2