Црн хумор заштитна маска од корона вирусот и за автомобили

За целисходноста на користењето на заштитната маска се напишани многу текстови и за и против, но ќе се согласиме дека ако ништо друго не можат да наштетат…

На фотографијата на Facebook можете да видите еден сосема нов начин  на користење на заштитната маска, што секако ја нема својата основна функција во овој случај.

Имено јасно е да имате заштитна маска во автомобил особено ако со вас се вози сопатник или патник, но…

Станува збор за црн хумор во вистинска смисла на зборот , во стилот како сопственикот на автомобилот со заштитна маса со големи димензии во овој случај од зараза го штити и својот миленик на четири тркала.

Но, исто така ги штити и патниците во автомобилот до кои сепак пристигаа воздух преку маската – Помага- или не, ова мора да се сфати како смисла за црн хумор во овие тешки времиња на справување со пандемијата од корона вирусот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Екстремна заштита: Блиндирана G Class што ниту 13 кг. TNT не и можат ништо

Одложено пристигнувањето на Ford Mustang Mach-E во Европа

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Nissan го лансира специјалниот GT-R50 Italdesign вреден над милион долари !

Alfa Romeo 8C 2300 тркачка икона што знаела само за победи на жешките патеки!

Ралф Шумахер за свој нов автомобил ја избрал Lada Niva

Bentley Bacalar во бои на виножито!

Видео: Porsche 911 Turbo S забрзува до 100 km/h за 1,9 секунди

Полиција прекинала улична трка и уапсила 44 учесници- луда и опаснасна забава во време на пандемијата!