TVS Motor Company ќе лансира сосема нов крузер мотоцикл.

Ако им се верува на достапните извештаи, тој ќе се вика Ronin и ќе ја претставува сериската верзија на концептот Zeppelin (на насловната фотографија), претставена уште во 2018 година…

Минатата година, TVS беше фатен како тестира мотоцикл инспириран од ретро, но тој беше толку добро камуфлиран што никој не можеше точно да го одреди неговиот стил.

Неодамнешните шпионски фотографии открија дека макината  ќе има тркалезни LED фарови со интегрирани LED светла во форма на „t“.

Иако дизајнот на фаровите е потврден, спецификациите на остатокот од велосипедот се, барем во овој момент, чисто шпекулативни.

Се претпоставува дека новиот модел ќе има LED задни светла, дигитална инструмент табла, двоканален ABS и предни вилушки USD.

Сè уште ја чекаме потврдата за погонската единица, но некои информации говорат дека неговото „срце“ ќе биде истиот едноцилиндричен мотор, со зафатнина од 312 кубни сантиметри, кој го напојува постоечкиот Apache RR 310, односно кој ќе може да се најде и на претстојниот BMW G 310 RR.

Очекуваме повеќе информации за новиот крстосувач Ronin како што се приближува неговото лансирање.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ducati Scrambler

Custom Ducati вреден половина милион долари!

MyMover – уникатен скутер на Piaggio достапен само на пазарот во земјата на Изгрејсонцето

MV Agusta F3, Turismo Veloce и Dragster со RC третман

Aprilia  Tuareg 660 доби издувен систем од  Akrapovič

Крај за Suzuki GSX-R1000

Kawasaki вгодина ја проширува линијата KLR650

Проектот -електричен мотоцикл Triumph TE-1 конечно заврши

Alrendo електричен мотоцикл од Кина со фантастична автономија