Уништил Ferrari вреден 400.000 евра и избегал од местото на несреќата

Во вид на своевиден вовед ќе речеме дека цените за plug-in хибридниот SF90 на Ferrari со 1000 КС започнуваат од 400.000 евра па нагоре…

Тоа е вреден автомобил чии акции сигурно ќе растат во иднина, доколку не го скршите.

Како точно се случила несреќата во Бирмингем сè уште не е јасно – но одговорната противпожарна служба објавила слики од скапоцената руина на Twitter. Автомобилот удрил во неколку паркирани автомобили, пишуваат специјализираните портали

Според Дејли Мејл (Daily Mail), по несреќата возачот на скапоцениот и уништен Ferrari побегнал.

Полицијата го запленила автомобилот и сега трага по лицето зад воланот. Нешто ни кажува дека возачот најверојатно има проблем со законот, некои актуелни прашања или нешто друго што го спречило да се сретне со полицијата, па решил да го напушти местото на несреќата.

Единствената добра вест во оваа сообраќајка е податокот дека нема жртви.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По речиси две децении Audi нема да ги спонзорира „кралевите“ од Мадрид ги „истурка“ BMW

Новиот Cadillac Celestiq ќе биде поскап за 30% од Bentley Flying Spur

Тркачки Porsche

Најчувствителен лак имаат автомобилите со црвена боја

Електричниот Mercedes Vision EQXX со едно полнење поминал 1.202 km!

Во Volkswagen сметаат на „ќумур“ за да го заштитат производството

Почна склопување на поедноставни Lada Niva Legend и Lada Niva Travel

Tesla заборавен на постојката за полнење EV – сопственикот заминал на одмор!

VW Air дебитира утре- 27 јуни