Untitled Motorcycles претставува електричен мотоцикл од новата ера

Технологијата за електрификација ширум им ги отвори новите порти на дизајнерите, а Хуго Еклес дефинитивно не губел време и веднаш ја искористи неговата можност…

Ко-основач и директор за дизајн на Untitled Motorcycles  Хуго Еклес (Ugo Eckles ) соработуваше со брендот електрични мотори Zero,  од Калифорнија, пред извесно време.

Врз основа на моделот Zero SR / F, UMC XP Zero, со Еклес како дел од нивниот проект од најраната фаза на дизајнирање, ги задржа сите неверојатни карактеристики на оригиналот, иако изгледа сосема поинаку.

Првото возење со моделот Zero SR / F го асоцирало Еклес на управување со авион, што доведе до инспирација за дизајнот на XP.

Размислувајќи во насока на контролните површини на авионот, XP доби тело од еден дел со нежни облини, кое совршено се спојуваат со централната рамка.

Темата на светот на авионите се шири во доменот на материјали што се користат за неговото производство, а алуминиумот е главната суровина. Финалниот детал е радикалното LED осветлувачка лента, кое ги истакнува линиите на моторот на прекрасен начин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Електричен концепт мотоцикл – Husqvarna E-Pilen

BMW F900 Force

За помалку од еден час распродадени сите 500 примероци на KTM 1290 Super Duke RR

MV Agusta ја претстави новата Superveloce S линија

Segway Apex H2

BMW CE 04

Електричен концепт што прочистува воздух за време на возењето- Aether

Електричен Triumph TE-1

Harley Davidson стартува со производство на Pan America моделот