Уште еден автомобил на струја од Кина – NIO EE7

Кинески NIO со една тизер слика најавува нов електричен концепт автомобил EE7…

Станува збор за електрична лимузина која ќе ја има својата премиера на 21 јануари следната 2021 година на специјален настан во градот Ченгду, во Кина.

Во моментов нема многу детали освен најавата дека во 2022 година ќе се најде во продажба и неговата сериска верзија, која ќе има и систем на автономно возење од Ниво 4.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Новиот Nissan Note и официјално дебитира

Volkswagen ID.5 само за Европа

Во Кина дебитираше освежениот Jeep Compass

Nissan Note дебитира утре

Kia Sorento Yosemite Edition и  Sorento Zion Edition

Уловена Kia Sportage 2022

BYD D1

Пристигнува електричен VW I.D. Vizzion concept

Elation Freedom супер спортист на струја