Уште еден скапоцен камен на четири тркала- Pagani Huayra NC

Huayra NC е уште еден голем и секако уникатен примерок на Huayra направен за еден доволно богат клиент…

Тоа е производ на Одделот за специјални проекти на Pagania, кое е одговорно за ексклузивни изданија и модели со ограничени серии.

Во овој случај, Huayra NC има надворешност претежно во темна сина нијанса, а има впечатлива црвена лента што поминува низ предниот дел, капакот на хаубата и задниот дел.

Оваа боја се појавува и на столбовите на задниот спојлер.

Дополнително, има повеќе темноцрвени детали на рабовите на предниот сплитер, околу страничните доводи и на задниот дифузор.

Во внатрешноста се издвојуваат седиштата и А-столбовите со сина алкантара кои одговараат на бојата на каросеријата.

Позицијата 12 часот на воланот и копчето за контрола на стабилноста се темноцрвени.

Конечно, 1240 kg тешката Huayra NC е придвижуван од моќниот мотор дело на Mercedes-AMG со работен волумен од 6.0-литри, со twin турбо технологија што испорачува моќ од 619 kW / 830 КС.

Оваа машина доаѓа  во комбинација со седум (7)-брзински секвенцијален менувач.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се продава теренска изведба на Rolls Royce, сопственост на кралот на Мароко

До крајот на годината и специјален BMW M модел

Видео Goodwood Festival of Speed 2022

McLaren P1 Spider Lanzante

Се продава Fiat Tipo што го возел легендарниот Најџел Менсел

Alfa Romeo Giulia Speciale лимитирано издание во 15 примероци

Се продава единствениот Jaguar XJS Shooting Brake

Polestar 5 на „Фестивалот на брзината во Гудвуд“

Се продава уникатен Heuliez Intruder