Вака изгледа внатрешноста на новата BMW Series1

Како што и се очекуваше најмалиот модел на Баварците ( барем засега) оди по стапките што ги трасирале неговите поголеми „браќа“…

Се уште само се нагаѓа, но според првите материјали за промоција на новата генерација на Series 1, сега можеме со поголема доза на сигурност да речеме : BMW serieѕ 1 ќе има идентичен изглед на внатрешноста токму каков е во новата G20 на Series 3.

И додека Германците ги одработуваат завршните тестирања, во јавноста владее се поголем интерес за тоа како навистина и ќе изгледа новата генерација на компактниот автомобил од Минхен.

Значи, комплетната внатрешност е изменете, посебно ни се бендисува изгледот на палката на менувачот на брзините, како и iDrive контролорот, a електромеханичката паркинг сопирачка сега станува дел од стандардната опрема.

Новата „единица“ на Баварците исто така ќе биде достапна и со BMW Live Cockpit Professional, со екран чувствителен на допир голем 12,3-инча во дијагонала, како и екран голем 10,3-инча на централната конзола со новиот оперативен систем на BMW, што ќе „комуницира“ со вас директно и секогаш ќе ви биде на услуга!.

Промоцијата на новата генерација на BMW Series 1 се очекува наскоро, а ние со нетрпение ја очекуваме

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Cupra Concept подготвена за Салонот во Франкфурт

Се враќа „монструмот“ Saleen 7 и пристигаат и два новитета!

Во Италија испитуваат со нова максимална брзина на автопат 150 km/h

И Toyota со Rover -концепт возило за освојување на нови планети!

Погонскиот мотор на Porsche за Formula Е

Новиот BMW X6 M пристигнува 2020

C8 Corvette – 2020 дебитира под името Stingray!?

Слеп механичар со полн гас возел низ пустина!

Најбрза куќа- колиба на тркала!