Велосипед Bicikl Cervelo R5 Automobili Lamborghini Edition вреден 18.000 долари

Создадена од соработката на Lamborghini и Cervelo Cycles…

Се планира серија од само 63 примероци.

Секој од нив ќе чини по 18 000 американски долари.

Вистинска ексклузива за тие со подлабоки џепови и кои сакаат да уживаат  во вртење на педали во стил.

Се надевамваме дека ќе уживаат!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

210 години PEUGEOT! Години исполнети со емоции, индивидуалност и иновации

Hyundai до 2028 на пазарот ќе исфрли автомобили што летаат!

Ferrari Omologata уникат направен врз основа на 812 Superfast

Bugatti со хипер „тркач“ на струја!

Босанскиот Tesla Cybertrack направен во Мостар, но нема електричен погон

McLaren Senna GTR LM уште посупериорни изведба на “спортистот“

Видео Најголемиот pick-up на светот

Cupra и Abt Sportsline во поход на Extreme E шампионатот

Vanderhall најави своја прва креација на четири тркала  – моделот Navarro