Vespa Pic nic

Vespa отсекогаш ја претставувала радоста на живеењето и тркатa кон иднината, на врвната технологија и секогаш пред трендовите, додека останува верна на својот уникатен и безвременски дизајн…

Vespa Primavera отсекогаш имала млада и свежа душа благодарение на малата тежина и стил. И уште од шеесеттите, таа претставува алтернативна младинска мобилност во градовите полни со автомобили.

Во свет кој повторно ја открива убавината на искусувањето на природата, Vespa Primavera сега е достапна во нова и ексклузивна верзија на Pic Nic. Создаден специјално за да избега од секојдневниот стрес и да ужива во моменти на радост и дружење на отворено.

Vespa Pic Nic е ​​опремена со низа наменски додатоци дизајнирани за максимално уживање на отворено.

Така, доаѓа со стилска корпа за пикник направена од дрво, испреплетена со ратан, која содржи практична згодна торба за ладење и задолжително ќебе за таков гламурозен пикник.

Корпата и ќебето, со логото Vespa Pic Nic, можат удобно да се транспортираат на хромираните предни и задни држачи за багаж кои се стандардна опрема на оваа специјална верзија.

Vespa Pic Nic е ​​достапна во боите Verde Pic Nic и Grigio Pic Nic со елегантна графика на страничните панели.

Како и со секое специјално издание на Vespa, плочата на штитникот за нозе ја означува серијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ducati Scrambler

Custom Ducati вреден половина милион долари!

MyMover – уникатен скутер на Piaggio достапен само на пазарот во земјата на Изгрејсонцето

MV Agusta F3, Turismo Veloce и Dragster со RC третман

Aprilia  Tuareg 660 доби издувен систем од  Akrapovič

Крај за Suzuki GSX-R1000

Kawasaki вгодина ја проширува линијата KLR650

Проектот -електричен мотоцикл Triumph TE-1 конечно заврши

Alrendo електричен мотоцикл од Кина со фантастична автономија