ВИДЕО: Brabus 750 Bodo Buschmann Edition

* Brabus 750 Bodo Buschmann Edition е базиран на моделот Mercedes-AMG SL 63, а е направен во чест на основачот на компанијата

* Со пакетот Brabus PowerXtra B40S-750, моторот со осум цилиндри е подигнат до 750 КС и 900 Nm вртежен момент

* Забрзувањето од 0 до 100 km/h трае 3,3 секунди, додека максималната брзина е електронски ограничена на 315 km/h

* Пакетот вклучува и тркала Brabus Monoblock од 21 и 22 инчи одзади, аеродинамични елементи изработени од карбонски влакна, маска со логото на Brabus, спортски издувен систем, модифицирана суспензија, внатрешност прилагодена според желбата на клиентот.

* Серијата е ограничена на само 25 примероци, а цената е 336.500 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Morgan 4/4 најдолготрајниот автомобилски модел

Genesis X Gran Berlinetta Vision Gran Turismo Concept

Дуа Липа и Porsche ги здружија силите

Alfa Romeo Tonale за италијанската полиција

Hyundai IONIQ 5 N го прогласи автомобилот на годината во изборот на TopGear

McLaren GT од MSO

Hennessey H850 Mustang

Ferrari Purosangue во размер 1:8 чини 15.000 евра

Уникатниот Koenigsegg CCGT GT1 Le Mans е продаден за 3,3 милиони фунти