Видео: Lancia Delti HF Integrale- Беснее по улиците на Њујорк

Магнус Вокер на јавноста и е познат како голем вљубеник и колекционер на моделите на Porsche, но во новото видео може да се види во уште еден автомобил што израснал во култ, овој пат со значка на познатата автомобилска марка од Италија – Lanciа…

Станува збор за иконата на четири тркала и рели натпреварувањата Deltа HF Integrale Evo што сопственикот ја нарекол “Bastarda”.

Кога говориме за сопственикот тоа е пријател на Магнус и вистински ентузијаст кој во гаражата има и други култни автомобили, како што се: BMW M1, Lanciа Deltа S4 Stradale, Peugeot 205 T16…

Но да се вратиме на Lancia Delti HF Integrale  – култен модел што е направен според хомологација за натпреварување на рели трки по капакот сокрива e 2,0 –литарски турбо бензинец со погон на сите четири тркала.

Во видеото имате атрактивни сцени од Deltа, поткрепени со продорен звук од издувниот систем, но и со одлични сцени од Њујорк на кои не е вообичаено да се види овој култен автомобил како се движи низ сообраќајниците .

Погледнете го видеото и уживајте:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Екстремна заштита: Блиндирана G Class што ниту 13 кг. TNT не и можат ништо

Одложено пристигнувањето на Ford Mustang Mach-E во Европа

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Nissan го лансира специјалниот GT-R50 Italdesign вреден над милион долари !

Alfa Romeo 8C 2300 тркачка икона што знаела само за победи на жешките патеки!

Ралф Шумахер за свој нов автомобил ја избрал Lada Niva

Bentley Bacalar во бои на виножито!

Видео: Porsche 911 Turbo S забрзува до 100 km/h за 1,9 секунди

Полиција прекинала улична трка и уапсила 44 учесници- луда и опаснасна забава во време на пандемијата!