Видео: Mazda 100th Anniversary Special Edition

За соодветно да ја обележат соодветно 100- годишнината на своето работење, Mazda деновиве промовира специјално издание…

Станува збор за издание што е достапна во сите модели, односно за целата гама.

Заедничко им е тоа дека ја прославуваат едноставноста на нивниот прв патнички автомобил – R360 Coupe…

    

Погледнете ја славеничката серија и уживајте.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Екстремна заштита: Блиндирана G Class што ниту 13 кг. TNT не и можат ништо

Одложено пристигнувањето на Ford Mustang Mach-E во Европа

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Nissan го лансира специјалниот GT-R50 Italdesign вреден над милион долари !

Alfa Romeo 8C 2300 тркачка икона што знаела само за победи на жешките патеки!

Ралф Шумахер за свој нов автомобил ја избрал Lada Niva

Bentley Bacalar во бои на виножито!

Видео: Porsche 911 Turbo S забрзува до 100 km/h за 1,9 секунди

Полиција прекинала улична трка и уапсила 44 учесници- луда и опаснасна забава во време на пандемијата!