Внатрешноста на VW ID.3 е многу интересна

 Новиот ID.3 доаѓа со нов инфозабавен систем и мал дигитален кластер, кои обезбедуваат поинаков карактеристичен дизајн на ентериерот

Фотографиите се од YouTube видео каналот од видео записот неодамна објавен од Volkswagen, a повече медиуми при снимањето успеаа да уловат клучни детали за внатрешноста.

Така, почнувајќи од контролната табла на ID.3, се гледа голем информативно – забавен систем на допир.

Исто така Volkswagen развил и мал дигитален кластер директно зад воланот, или потенцијално дури и прикачен на управувачката колумна.

Се гледа мал екран кој прикажува работи, вклучувајќи брзина, радиус на досегот, навигација и радарски систем за контрола на патувањето.

Од страната на овој централен дисплеј е уникатен селектор на пренос кој им овозможува на возачите да се движат низ возните менувачки режими и што се чини дека е режим за регенерација на сопирачките.

Се чини дека маркетингот на VW e испраксиран да „фрла“ вакви мамки бидејќи ова е веќе втор пат вакво видео за ID.3 да биде објавено наводно пред време и брзо избришано.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Италијанската полиција во флота добива и Suzuki Jimnу!

Maserati GranTurismo Zeda

Lexus  сопроизведен целосно електричниот модел за 10 дена во Кина

Кои се доверливи а кои треба да се избегнуваат, покажа TUV прегледот на 9 милиони возиламодели

Нови официјални скици на идната генерација на Kia Optima

Зимска кампања на компанијата „Пнеуматик“ – Фати ја зимата навреме

Интригантно – Можно Peugeot 608 на FCA Maserati платформа

Opel Vivaro-e доаѓа во 2020: Успешното LCV ќе се електрифицира

Можно повторно заживување на Lotus Elan!