Во чест на 100 годишнината Bentley произведува и луксузен мебел!

По повод одбележувањето на 100 годишнината од „раѓањето“ на Компанијата, што ќе се одржи на 10 јули годинава, Bentley ја претстави посебната линија на мебел !

Сите елементи на мебелот ќе бидат произведени во ограничена количина од само 100 парчиња (колку што готини постои Bentley), a засега можат да се разгледуваат на Саемот за мебел (Salone del Mobile fair) во Милано, една од светските престолнини кога е во прашање модата.

Секое парче од мебелот е рачно изработено, a користени се само најдобрите материјали што може да се најдат на пазарот.

Без сомневање интересот за овој мебел ќе биде многу поголем од лимитираното количество, без оглед на фактот што цената, потенцијалните купувачи, може да ја дознаат само ако прашаат и ако се речиси сигурни дека цената и за најмалото парче од овој луксузен мебел се пишува со четири нули...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најпознатиот автомобил на Џeмс Бонд повторно во производство- Цена „боли глава”

Екстремна заштита: Блиндирана G Class што ниту 13 кг. TNT не и можат ништо

Одложено пристигнувањето на Ford Mustang Mach-E во Европа

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Nissan го лансира специјалниот GT-R50 Italdesign вреден над милион долари !

Alfa Romeo 8C 2300 тркачка икона што знаела само за победи на жешките патеки!

Ралф Шумахер за свој нов автомобил ја избрал Lada Niva

Bentley Bacalar во бои на виножито!

Видео: Porsche 911 Turbo S забрзува до 100 km/h за 1,9 секунди