Во Русија почна производството на подновениот Pajero Sport

Една кратка вест од Mitsubishi, која започна со производство на обновениот Payer Sport во фабриката PCMA (Peugeot Citroen Mitsubishi Automobiles) во близина на Калуга…

Претходната верзија се произведуваше во тамошните погони од декември 2017 година.

Обновениот Pajero Sport им се нуди на руските клиенти со пакети опрема Instyle и Ultimate, 2.4 DI-D дизел мотор од 181 КС што е поврзан со шест (6) -степен мануелен и осум (8)-степен автоматски менувач), како и 3.0 литарски бензинец со шест цилиндри поставени во форма на латинската буква V, со моќ од 209 КС, во комбинација со осум степен автоматски систем на пренос на силата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На еден пат во Холандија властите ги потикнуваат возачите да возат побрзо

Hyundai Casper во производство од 15 септември

Полициски дронови ловат сообраќајни прекршители во Полска

Land Rover работи на перформанс Defender

Три верзии на електричниот ID. Buzz „иконата се враќа на голема врата“

Tesla Систем на автономно возење месечината ја препознава како жолто светло на семафор

Pininfarina Batista во 128 милиони комбинации!

Обновена Lada Niva Bronto

Volkswagen Atlas Cross Sport GT Concept