Во Словенија Nissan GT-R спасува (влече) шлепер!

Nissan GT-R е несомнено една од иконите на спортските автомобили во 21 век…

Импресивен спортист од Јапонија со погонот на сите тркала, тој веќе многу пати се докажал.

Овој пат предизвикот беше многу поинаков и за овој вид на автомобил и многу потежок, бидејќи 3,8-литарскиот V6 без проблем го спаси возачот на камион влекач од Сараево, влечејки го по пат прекриен со навеви од снег, како и со слој од мраз…

Но да не должиме погледнете го видео записот бидејќи сликата кажува повеќе од 1.000 зборови :

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Nissan Silvia се враќа 2025 година како EV

Toyota фабрички ќе ги преработува своите половни возила

Електричниот Mercedes EQS ќе се склопува во Индија

Jetour T-X

Во Германија испорачани 10,000 електрични MINI

Француска жандармерија Alpine A110

Gordon Murray Automotive Т.33 најавен за 27 јануари

Alpine A110 Hybrid

Во класичен Rolls Royce вградиле мотор со 1000 КС