Во Женева промоција и на руската претседателска лимузина Aurus Senta

Eвропската премиера на новиот екстремно луксузен и екстремно безбеден автомобил Aurus S600 односно неговата оклопна модификација -лимузината L700 е на тековниот салон за автомобили во Женеваa u Ženevi

Потсетуваме првиот модел S600 беше покажан во август минатата  2018 година на салонот за автомобили во Москва…

Блиндираната верзија е официјален претседателки автомобил на Владимир Путин, претседателот на Русија, но за него се заинтересирани и бројни емири и шеици, како и други крунски глави.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руси и се е можно – Од Bentley направил тенк!?

Обновен Citroën Scarabee d’Or првото возило што ја минало Сахара!

BMW i3 -хит за полицајци пожарникари и итна служба…

Баварците ја одбележуваат 35 годишнината на Series 5 со лимитирано издание

Renault Zoe такси што самостојно вози!

Книгата за брендот Bentley поскапа од автомобил на оваа марка!

Посебна серија Smart ForTwo FCE #21- за збогување со бензинците

Porsche Driving Expеrience-нова авантура и промоција на новиот 911 во Македонија

Новиот Alfa Romeo 8 C – Hybrid co 800 KS