Војна во кал: Може ли конечно Toyota Hilux да ја земе титулата најспособен теренец?

CarWow повторно ни нуди забавна и интересна сторија, а овој пат главни атери во новото видео се три pick-up возила, Volkswagen Amarok, Toyota Hilux и Ford Ranger…

Нова, возбудлива трка ни пристигнува од CarWow.

Но наместо конвенционален асфалт и тркачата патека, сега на ред е кал. Имено, Ford Ranger Wildtrak вооружен со 2.0-литарски турбо дизел мотор со четири цилиндри и моќност од 213 KS и 500 Nm вртежен момент имал борба со Volkswagen Amarok, што делува импресивно со својот голем 3.0 V6 турбо дизел со 204 KS i 500 Nm и со Toyota Hilux со 2.4 турбо дизел, со четири цилиндри и со  150 KS и 400 Nm. Моделот на Tiyota пристига со најмалку сила, а дали тоа ќе му биде доволно да се одбрани како најслаб дознајте откако ќе го погледнете видеото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Nissan се враќа на голема врата со дузина нови модели!

Ford ги издвојува Bronco и Mustang како посебни марки!

Кои модели на Lada најмногу се исплатливи за првиот сопственик

Mercedes-Benz S-Class (W223) дефинитивно пристигнува есенва!

Lotus Evija во финална фаза !

Škoda тротинет- го собира на местото за резервно тркало

Fiat планира ривал на Nissan Qashqai а се враќа и Fiat Punto

Porsche e „dream car” на повеќето, потврдила анкетата!

Како би можел да изгледа спортскиот модел на Dyson!?…