Volkswagen Atlas Cross Sport GT Concept

Volkswagen го подготви концептот Atlas Cross Sport GT, базиран на фабричката верзија R-Line…

Автомобилот доаѓа со поагресивен изглед, Kingfisher Blue боја, gloss black детали, суспензија ST, 22-инчни алуминиумски тркала ABT Sport HR Aerowheel, гуми Yokohama Advan Sports, систем за сопирање Tarox, ознаки GT…

Во однос на и внатрешноста со Eisvogelblau боја, се издвојуваат и четирите поединечни спортски  Recaro седишта , двобоен спортски волан …

Моторот е со работен волумен од 2.0 литри, турбо бензинец, со четири цилиндри, со моќ од 300 КС.

Агрегатот доаѓа во комбинација со седум (7) степен DSG менувач ДСГ и погон на сите четири тркала.

Концептот Atlas Cross Sport GT очигледно ќе остане само студио и идејна креативност на марката од Волфсбург, бидејќи Volkswagen (барем засега) не планира да го произведува.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Октански прстени.

Škoda станува марка на непушачи!

Наскоро Boldmen CR 4

Lada Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition

Citroën Ami потврден и за пазарот во Велика Британија

Honda со online продажба на автомобили во Јапонија

Новиот управувач на Tesla на тест- Појави сериозни безбедносни ризици

Нова Honda BR-V со 7 седишта

До 2025 година сите Taxi возила во Виена ќе возат на струја!