Volvo најдоверлива марка!

Кога станува збор за дефектите, Британците, очигледно е немаат проблеми со  марката од Шведска, барем според податоците добиени од истражувањето на J.D Powera

Студијата на J.D. Power се однесува на истражувањата поврзани со доверливоста на возилата, при што повеќе од 11.000 луѓе ги споделиле своите искуства кога станува збор за дефектите на нивните миленици на четири тркала.

Резултатот на студијата го потврдува успехот на марката Volvo.

Сопствениците на скандинавската марка му дале на брендот највисоки оценки, по што уште еднаш потврдиле за каков врвен производител на автомобили станува збор.

Долгорочната доверливост има директно влијание на денешната продажба и лојалноста во иднина кон марката“, изјавил Марк Лендрих (Mark Lendrich),возач на истражувањето во J.D. Power Europe.

„ Наградата на марката за студијата за доверливост на возилата во Велика Британија за тековната 2019 година потенцира дека Volvo бил во состојба да ги задоволи барањата на  групата премиум купувачи, кога станува збор за доверливоста на автомобилите“, кажал Џон Веикфилд (Jon Wakefield), главниот човек на во Обединетото Кралство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најпознатиот автомобил на Џeмс Бонд повторно во производство- Цена „боли глава”

Екстремна заштита: Блиндирана G Class што ниту 13 кг. TNT не и можат ништо

Одложено пристигнувањето на Ford Mustang Mach-E во Европа

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Nissan го лансира специјалниот GT-R50 Italdesign вреден над милион долари !

Alfa Romeo 8C 2300 тркачка икона што знаела само за победи на жешките патеки!

Ралф Шумахер за свој нов автомобил ја избрал Lada Niva

Bentley Bacalar во бои на виножито!

Видео: Porsche 911 Turbo S забрзува до 100 km/h за 1,9 секунди