Вредна колекција возила пронајдени во напуштен амбар во В. Британија

Во описот на видеото не е наведена точната локација каде се пронајдени автомобилите, но според нагласениот акцент во говорот, старите сообраќајни знаци и регистарски таблички на некои автомобили, тие се наоѓаат некаде во Велика Британија…

Во првата половина од видеото, водачот на каналот води низ шума која порано била пат. Има неколку сообраќајни знаци кои укажуваат на состојбата пред неколку децении, но на крајот можеме да видиме за што зборува ова интересно видео. Зелената Nissan Almera, која е речиси во возна состојба, го пречекува камерманот, но далеку од тоа дека е најинтересното возило таму, пишуваат светските агенции.

„Окото“ на камерата ни открива неколку модели на Porsche 911 како „седат во тишина“, а има и сино Porsche 356 во многу „тажна“ состојба. Повеќето од овие автомобили имаат волан од десната страна, што сугерира дека тие, веројатно,  кога биле, нови се од сериите што се продавале во Велика Британија. Некои имаат ентериер, додека некои имаат само многу ‘рѓа (корозија) наместо тоа.

Заедно со нив има неколку примероци на Jaguar, на Lotus, потоа на Bentley, како и на Aston Martin и на Sunbeam-Talbot.

Има и нешто елегантно со значката на AC и препознатливиот Wolseley II. Можете дури и да видите голема налепница на капакот на багажникот од релативно неодамнешното vintage rally во Холандија – Tulpen Rally од 2004 година.

Според записот од евиденцијата на трката тоа е, Renault Clio Williams што присуствувал на настанот со бројот 65.

За жал,  овој рели „тркач’ тогаш и заминал во „пензија“ заборавен во овој интересен амбар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Škoda  Enyaq iV кампер

ELegend EL1 и EL2 ќе бидат инспирирани од легендарни спортски автомобили

Tркачки Maserati MC20 GT2

Како е создаден светски препознатливиот архитектонски симбол на Минхен?

Конфискуван Ferrari 458 Italia во чешката полициска флота

Lamborghini Huracan Sterrato

Hopium Machina Vision

Toyota GR86 10th Anniversary Limited

Citroen C3 Aircross Rip Curl