VW I.D.3 предизвика вистинска манија на  пазарот!

Потврда, по којзнае кој пат, дека што и да исфрлат на пазарот од Волфсбург, тоа веднаш се претвора во пазарен хит модел…

Не помина ниту една недела од почетокот на прибележување на нарачките за целосно електричниот автомобил на Volkswagen, моделот  ID.3, а веќе се пријавиле повеќе од 15.000 купувачи за истиот.

Тоа е потврда дека Volkswagen Group е потполно подготвен за целосно електричната ID ера.

Имено веќе за една недела е распродадена повеќе од половината од производниот волумен во првата година ( 30.000 примероци), колку се планирани во првата моделска година.

Навистина по „Буба“ и Golf, Германците најавуваат раѓање на нова, овој пат електрична, автомобилска икона.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пуштена во употреба обновената бензинска станица на Макпетрол во Куманово

FREEDOM TO MOVE караванот на Volvo Cars за прв пат во Скопје

Maкпетрол со известување за нови цени на нафтените деривати

Bentley го најави новиот Flying Spur!

Новиот  Ford Focus ST Wagon жежок семеен автомобил

Новите MINI John Cooper Works Clubman и Countryman, со над 300 КЅ

Hyundai и KIA инвестираат 80 милиони евра во Rimac Automobili!

Пристигаат електрични Porsche Boxster и Cayman

Mакпетрол ги објави цените на горивата на своите пумпи!