VW подготвува off road модел Scout

Според некои медиуми, Volkswagen планира друг електричен модел, теренско возило кое наводно би можело да го носи името Scout…

Ова би можело да биде електричен ривал за Jeep Wrangler и Ford Bronco, додека неговата цена би била околу 40.000 американски долари.

Се очекува овој 4х4 модел со зголемен клиренс (оддалеченост на најниската точка на возилото од подлогата), да се базира на изменета верзија на платформата МЕВ, како и тоа дека ќе биде достапен во пократка и во подолга верзија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Defender- За прв патна филмското платно во филмот „No Time To Die – 007″

Alpine A110 во боите на полицијата на Франција

SAIC Design R RYZR concept

Електричните Maserati ќе доаѓаат од погоните во Мирафиори

New 500 -Мал автомобил на годината на News UK Automobile Awards за 2021

Трка на Давид и Голијат!

Дополнителен „акцесорис“ на RR ќе ве чини како едено BMW 420i Coupe

Toyota Mirai со едно полнење минала 1.359 km и постави нов светски рекорд

Bermat GT нов супер спортист од Италија