Yamaha  го претстави новиот Tricity 125

Производителот на мотоцикли од Далечниот исток – Yamaha го претстави новиот скутер Tricity 125, кој има многу да понуди на пазарот.

Tricity 125 доаѓа со жив и економичен мотор Euro5 Blue Core од 125 кубни сантиметри и префинета шасија што обезбедува зголемено чувство на удобност и стабилност при возење. Овој модел е вистинскиот избор за секој кој бара практичен, лесен за возење скутер.

Наведениот агрегат располага со 12,1 КС (9 kW) при 8.000 вртежи во минута.

Tricity 125 е единствениот модел со три тркала достапен во категоријата од 125 кубика и достапен во категоријата „В“. Поатрактивен е со модерен стил и врвен квалитет.

LCD таблата со инструменти му овозможува на возачот да ги има сите потребни податоци на едно место, но и да има увид во известувањата на својот паметен телефон и социјалните мрежи. Со палење со паметен клуч без клуч, складирање под седиштето и интелигентна технологија Start & Stop, Tricity 125 е одличен начин за транспорт во секојдневни урбани услови.

Главни карактеристики на моделот Tricity 125:

– Нов четиритактен блок Euro5 со капацитет од 125 кубни сантиметри

– Погон на три тркала со оптимизирана LMW Ackermann контрола

– Новата шасија носи поголема удобност и возење и го подобрува чувството на стабилност

– Start & Stop технологија

– Нова суспензија со два амортизери на задното тркало

– Диск сопирачки од 220мм напред и 230мм задни + оптимизиран UBS

– Нова LCD табла со инструменти со можност за поврзување на паметен телефон преку апликацијата MyRide

– Палење без клуч

– Повеќе простор за нозете за дополнителна удобност

– Место за складирање под седиштето и предниот џеб

– Две нови комбинации на бои

Tricity 125 ќе биде достапен од август оваа година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Електричен Ducati MotoE V21L

Конечно и Suzuki почна да работи на електричен модел

Електричен скутер Segway – почист позабавен по инвентивен!

Livewire лансира нов S2 Del Mar LE 

BMW Motorrad Baby cruiser

Husqvarna ја претстави enduro  линијата 2023 година

Новата линија на KTM 490 пристига кон крајот на годинава

Audi и Porsche влегуваат во  F1

Пристигнуваат три нови модели на BMW