Yamaha MT-03 Iron Man

Yamaha Brazil се подготвува за претстојната Ноќ на вештерките, па реши да го облече МТ-03 во костимот на Iron Man, популарниот суперхерој.

Така е создадено специјалното издание MT-03 Iron Man. Треба да се напомене дека ова не е прва ваква креација што ни доаѓа од  Yamaha Brazil   , бидејќи на почетокот на оваа година беше лансирана едицијата на скутери NMax, посветена на франшизата „Војна на ѕвездите“.

Кога работеше на новата верзија, Ј Yamaha Brazil    го искористи фактот што LED фарот MT-03 наликува на лачниот реактор на Тони Старк, што дополнително придонесе за конечниот изглед на оваа креација.

Сепак, LED фарот нема да има оружје или дополнителна опрема што може да се најде на менито за железо.

Промените се исклучиво козметички по природа, што значи дека нема промени што се однесува до агрегатот.

Мотоциклот и понатаму се движи од паралелна двојна единица, со зафатнина од 321 кубен сантимметар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ducati лансира scooter на струја!

Претставен BMW K 1600 за 2022 година

Новиот Sport Touring на Honda пристига на 21 октомври

Zero Motorcycle

Kawasaki претстави ново лого

Наскоро нова Honda Transalp

BMW Concept CE 02

Husqvarna FS 450 Supermoto

Мотоциклистите повеќе нема да учествуваат на „Пајkс –Пик“ трката