Yamaha MT125 и MY-07 добија нова инструмент табла

MT-125 и MT-07 на Yamaha се најпопуларните модели во линијата на јапонскиот производител, кој во изминатата деценија продаде над 420.000 примероци на Стариот континент.

MT-125 сега има нова табла со инструменти TFT во боја, со можност за поврзување со паметен телефон.

Самата табла е достапна во две различни теми на екранот. Темата Street има модерен тахометар на горниот дел, заедно со дигитален брзинометар со индикатор за брзина. Од друга страна, темата Touring има аналоген тахометар, со дигитален брзинометар сместен на левата страна.

Екранот е компатибилен со паметен уред и му овозможува на возачот да ужива во одредени функции. Тоа се Bluetooth, прием на е-пошта и известување за СМС, а преку апликацијата MyRide на Yamahа има преглед на маршрутите, поминатото растојание и врските со другите возачи на MT моделот.

MT-07 доаѓа со претходно поставените поставки кои овозможуваат лесно поставување на брзиот менувач. На MT-125 сега имаме и контрола на влечење.

Цените за MT-125 и MT-07 во најновото издание сè уште не се потврдени. Понудата на бои ќе остане иста, а возачите ќе можат да избираат помеѓу опциите Cyan Storm, Icon Blue и Tech Black. За двата мотоцикли.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Wolverine XS 800 необичен крузер со впечатливо широки задни гуми!

Praga го преставува ексклузивниот ZS 800

Ducati DesertX добива turn-by-turn навигација

Прастар мотоцикл Harley-Davidson од 1908 година е продаден за 860.000 евра

Husqvarna Norden 901 Expedition пристигнува оваа година

Првиот Suzuki на струја и на две тркала пристига во 2024

Произведени еден милион КТМ мотоцикли

Ducati почна со производство не електричен мотоцикл

Harley-Davidson во целост преминува на струја