YouTuber во обид со камионет да прелета скапоцен автомобил

Популарен  youtuber одлучи да ги повтори акробациите и покрај тужбите што ги заработи, и овој пат го избра Dodge Viper AC како пречка….

Youtuber StreetSpeed717 е помалку познат по име, и повеќе како оној што прескокнал потокот, ја објавил таа снимка, а потоа заработил 18 тужби од државната комисија за рибарство и навигација.

Очигледно, повторно собрал храброст и во отсуство на креативност прибегна кон слични акробации.

Со својот камионет Ram TRX, тој сега одлучи да го прескокне Dodge ACR, се само за да обезбеди високо ниво на гледаност.

Очигледно му оди добро бидејќи ова е негов трет Ram TRX.

Негов, исто така е и автомобилот Viper, и тоа е многу скапа изведба на ACR, на која која допрва и претстои тјунинг.

Имено V10 моторот, според планираното, би требало да биде опремен со две турбини што ќе ја удвојат моќноста на моторот до 1500 КС.

И сега назад на видеото. Подолу можете да видите како помина скокот и дали Viper настрада.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Defender- За прв патна филмското платно во филмот „No Time To Die – 007″

Alpine A110 во боите на полицијата на Франција

SAIC Design R RYZR concept

Електричните Maserati ќе доаѓаат од погоните во Мирафиори

New 500 -Мал автомобил на годината на News UK Automobile Awards за 2021

Трка на Давид и Голијат!

Дополнителен „акцесорис“ на RR ќе ве чини како едено BMW 420i Coupe

Toyota Mirai со едно полнење минала 1.359 km и постави нов светски рекорд

Bermat GT нов супер спортист од Италија