Заеднички проект на Karma и Pininfarina

Производител на луксузни електрични автомобили  од САД – Karma Automotive ги откри првите детали од соработката со легендарното италијанско дизајн студио и работилница за каросерии Pininfarina

Имено, Karma Automotive ја покажа првата фотка  на новиот концепт автомобил што ќе биде претставен во април тековната 2019 година на претстојниот меѓународен Салон за автомобили во Шангај.

Фотографиите не се проследени со информации околу деталите за нивниот нов концепт, од Karma Automotive велат дека на саемот Auto Shanghai 2019, ќе ја претстават и новата генерација на електричниот Revero и целосно новиот електричен концепт што го носи името Karma Vision.

Karma го споделѕва духот на Pininfarina преку заедничката посветеност кон импресивниот дизајн. Ние со возбуда ја исчекуваме реакцијата за резултатот од крајниот производ на нашето партнерство“, изјавил, меѓу другото, Ленс Жу, извршен директор на Karma Automotive.

И ние со нетрпение ја очекуваме продукциската верзија на моделот со надеж дека ќе остане иста, или во најмала рака блиска до изгледот на концептот од сликите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Honda концепт ја најавува електричната иднина во Кина на Шангај 2019

Најавен електричен хипер автомобил Lotus Type 130

Renault со нов дизајнерски центар во Шангај

Детектори што препознаваат дали користите мобилен додека возите!

VW размислува да земе поголем пакет акции од заедничката компанија со ЈАС

Geely лансира нов електричен бренд -Geometry со „убиец“ на Тesla Model 3!

Наскоро и официјално Polestar 2 а во производство вгодина!

Nissan X-Trail со нови и поефикасни мотори

Во Шангај Audi ќе се престави со  Audi AI: ME, Audi e-tron и Audi Q2L e-tron