Замената за Chevrolet Camaro ќе биде електрична лимузина

Chevrolet Camaro можеби нема да биде укинат по сегашната генерација, но неговата иднина можеби нема да биде она што повеќето луѓе би го очекувале…

Според Automotive News, ова спортско Coupe, наводно, би можело да биде заменето со електричен седан.

Сегашниот Camaro, наводно, ќе биде во продажба до 2024 година, додека извештајот не прецизира кога наводниот електричен седан би можел да го замени.

Сепак, ова е храбар потег доколку извештајот е точен.

Клиентите го знаат Camaro само како модел со две врати, бидејќи тоа беше единствената конфигурација во историјата на моделот.

Ова дури и не би било како Ford Mustang и Mustang Mach-Е каде што новиот стил на каросерија е достапен истовремено со традиционалниот.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Aston Martin DB5 No Time To Die Junior

YouTuber во обид со камионет да прелета скапоцен автомобил

Како во некогашниот Top Gearu: Хеликоптер слета врз SUV на Škodа

 Yugo za 2025. godinu

Jeep Wrangler Unlimited Willys Xtreme Recon

Jeep, Ram и FIAT склучија партнерство со брендот RED да станат прв мулти бренд во автомобилската индустрија

Првите осум Bugatti Chiron Super Sport 300+ подготвени за испорака

VW подготвува off road модел Scout

Alfa Romeo GTS како замислен ривал на BNW M2