Златан Ибрахимович за 38 роденден се почести со Ferrari Monza SP2

Еден од најдобрите напаѓачи во изминатите две децении Швеѓанецот Златан Ибрахимовиќ неодамна го прослави 38 роденден и се почести со ексклузивен примерок на „Црвената фурија“ од Маранело….

Имено, познатиот фудбалер деновиве на инстаграм се пофалил дека за својот 38 роденден самиот си подарил супер спортски автомобил вреден два милиони американски долари.

За свој „мерак“ си купил Ferrari Monza SP2, a веруваме дека купувањето на оваа прекрасна „макина“ не претставувала тешкотија за неговиот домашен буџет.

Подарокот е навистина ексклузивен бидејќи станува збор за примерок што се прави во лимитирана серија  (заедно Monza SP1, модел со едно седиште и SP2, со две седишта, ќе бидат произведени во 500 примероци) и што со текот на времето само ќе станува се повреден и повреден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

DMC Ferrari 812 Superfast Spia

Hennessey Performance Jeep Grand Cherokee Trackhawk со1012 KС

Mazda RX-Vision GT3 (2020): Со „огнено крштевање“ на PlayStation повикува на враќање на Wankel мотор

Ќе ја биде – нема да ја биде – Alpine ќе опстане како производител на електрични возила

Spiderman ќе вози Hyundai Sonata

Најпознатиот автомобил на Џeмс Бонд повторно во производство- Цена „боли глава”

Екстремна заштита: Блиндирана G Class што ниту 13 кг. TNT не и можат ништо

Одложено пристигнувањето на Ford Mustang Mach-E во Европа

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите