Category: Клуб

Porsche Design и Lucasfilm Ltd покажаа ѕвезден брод за следниот Star Wars

Еден од вселенските бродови во наредното продолжение на филмскиот серијал Star Wars  – филмот The Rise of Skywalker е дизајн на познатиот производител на спортски автомобили од Германија… По две месеци заедничка работа Lucasfilms  и Porsche  дизајнираа вселенски брод што ќе се појави во филмот. Со дизајнирање на вселенскиот брод пред Porsche се исправа еден […]

Наскоро и хибриден Fiat 500

Наскоро би требала да има свое деби и хибридната верзија на автомобилската икона –моделот  Fiat 500, a деновиве, на специјализираните портали, „протекоа“ и првите детали… Новината – хибридниот Fiat 500 во основа ќе има бензински атмосферски агрегат со три цилиндри, со работен волумен од 1,0-литри, познатиот 1,0 FireFly, со моќност од 70 KS и максимален […]

Моделите на Abarth официјални возила на Автодромот Дубаи!

Препознатливиот спортски автомобилски бренд Aјеbarth е официјален партнер на првиот во вид на службени возила на целосно интегриран мото спорт комплекс автодромот во Дубаи… Ексклузивниот дистрибутер на Fiat и Abarth возилата во Дубаи и во Северните емирати National Auto, потпиша спогодба со Автодромот во Дубаи, првиот во целост интегриран повеќе наменски мото и спортски забавен […]

Alfa Romeo Giulia ќе има главна улога во новиот филм на Netflix

Атрактивната Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio во светло зелена боја и супериорни перформанси ја покажува сета елеганција, става што заведува и експлозивна моќ, во сцените на улични трки низ улиците на прекрасната Фиренца… Италијанско – американскиот автомобилски гигант Fiat-Chrysler Automobiles често бара нови канали за да ги промовира своите возила и треба да му се оддаде […]

BMW M4 GT3 тркач од блиска иднина

Програмата на M Motorsport на Баварците добива нов врвен модел за сезоната 2022-та… Ако се суди според фотографија што служи како најава, во Минхен се сосема сериозни , всушност истата како да вели „воопшто не се шегуваме“ и маската што е најавена навистина ќе стане реалност еден ден и тој ден е тука, блиску. Запознајте го […]

Итар маркетиншки потег: Infiniti на верниот купувач му подарил Tesla Model3

Купувачот е секогаш во право и за неговата верност многу компании се подготвени да направат без малку се… Така и Infiniti на купувачот кој безусловно сакал електричен автомобил му ја исполниле желбата на навистина необичен начин! Застапникот на Infiniti во Квебек (Quebec) Канада гордо најавил испорака на Tesla Model 3 на својот верен купувач кој […]

Од Iveco испорачаа посебни камиони за Alfa Romeo F1 тимот !

Големиот производител за стопански возила од Италија сега двојно е ангажираn во „големиот циркус на тркала“ бидејќи освен што со посебни камиони и комби возила го опремува F1 тимот на Ferrari, истото го направија и со новиот тим на Alfa Romeo… Италијанскиот гигант во производство на стопански возила Iveco двојно ги зголеми годинава своите обврски […]

Во Ford прават делови за автомобили од зрна на кафе!

Поточно од отпадот од кафе – машините во  McDonalds, производителот на автомобили Ford изработува нова пластика, а таа не само што е по еколошки, туку е и полесна и поотпорна на топлина… Веруваме дека делува како фантастична приказна но вистинита е , а Американците продолжуваат со истражување во насока на еколошко производство од природни материи […]

Alfa Romeo Stelvio QV спортски автомобил на годината!

Читателите на специјализираниот германски магазин AUTO BILD SPORTSCARS ја избраа најмоќната верзија на моделот Alfa Romeo Stelvio QV за победник во категоријата – SUV/возила од увоз!… Најголемиот број на читатели на специјализираното издание Auto Bild Sportscars ja избраа најсилната изведба на моделот Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio за „ спортски автомобил на 2019 година”. Најмоќниот и […]

Bentley Continental GT Pikes Peak special edition „пламна“ за 60 секунди

Од Bentley подготви специјална едиција од само 15 примероци на својот модел Continental GT со цел да потсети на нивниот рекорд кој кон крајот на јуни го поставија на Pikes Peak и за само една минута е распродадена целата серија и тоа пред да биде објавена цената  на ексклузивната серија посветена на неговиот успех, поставување […]