ПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ
ИЗДВОЈУВАМЕ

Прегледај ги сите

оваа недела
АКТУЕЛНО

Прегледај ги сите

Норвежаните се откажаа од забраната за продажба на нови автомобили на бензин и дизел од 2025 година

Норвешка еднаш одлучи дека од 2025 година ќе им биде дозволено да се продаваат само електрични автомобили, но сега политичарите се откажуваат од забра...

100.000 нарачки за Jeep Avenger во Европа

Според информациите на Jeep, нивниот помал SUV модел Avenger веќе се покажа како продажен хит на оваа компанија на пазарите ширум Стариот континент......

BMW го откажа договорот за батерии со Northvolt вреден две милијарди евра

BMW ја откажа нарачката од 2 милијарди евра за батерии од шведскиот производител Northvolt, четири години по првото објавување на договорот… Во јули ...

Jaguar Land Rover и Chery го најавија новиот Freelander EV бренд

Jaguar Land Rover и кинеската Chery објавија писмо за намери за заеднички развој на нова палета на електрични возила за нивното заедничко вложување, C...
spot_img

АВТОМОТО
НАЈНОВО

Прегледај ги сите

НАЈНОВО ОД АВТО МОТО ИНДУСТРИЈАТА
ПРЕТСТАВУВАМЕ

Прегледај ги сите

Пристигаат Audi Q6 e-tron Sportback и Audi RS Q6 e-tron

Audi планира да ја претстави Sportback верзијата на новиот електричен SUV Q6 e-tron во наредните месеци, додека спортскиот RS Q6 e-tron ќе пристигне кон крајот на оваа 2024 година... Audi Q6 e-tron Sportback беше најавен со затемнета тизер слика, но засега не е откриен точен датум на лансирање. Сепак, тој очекува премиерата да се случи пред крајот на тековната 2024 година. Најголемата разлика во однос на стандардниот Q6 e-tron е обликот на задниот дел од покривот, а има и спојлер на капакот на багажникот. Иако сите детали ќе бидат објавени подоцна, јасно е дека Sportback ќе ја сподели својата платформа и механика со стандардниот модел Q6 e-tron. Ова вклучува батерија од 100 kWh (нето 94,9 kWh) и избор на погон на заден или двоен мотор. Благодарение на поповолната а...

МОТОЦИКЛИ
НАЈНОВО

Прегледај ги сите
spot_img

ТЕХНОЛОГИЈА
НАЈНОВО

Прегледај ги сите

ЗАНИМЛИВОСТИ
НАЈНОВО

Прегледај ги сите

КЛУБ
НАЈНОВО

Прегледај ги сите