Category: Претставуваме

Alpine A110GT Coupe –побрз посилен, попривлечен и поскап!

Од Renault Group пред некој ден ни ја претстави освежената модификација на францускиот спортист, или како што некогаш се милуваше да се рече -француско Porsche… Да потсетиме, модерниот спортски „лимен лик“ на четири тркала со ознака Alpine A110 дебитираше во 2017 година, па не е ни чудо што сега е модернизиран, бидејќи навистина не му […]

BMW XM Concept

На 29 ноември, BMW  го најави концептот „High Performance, Electrified“ XM, како најава за серискиот модел кој се очекува да се појави во текот на следната 2022 година. Баварците сега објавија неколку нови тизер (најавни) слики, истакнувајќи дека XM Concept е нај-експресивната изјава во речиси 50 години постоење на BMW M дивизијата. Некои гласини, исто така, […]

Новиот KIA Niro на први фотографии

Kia денеска на саемот во Сеул ја претстави новата, втора генерација на моделот Niro, но конкретни технички детали се уште не се објавени во јавноста… Во секој случај, по пет години, актуелниот Niro добива наследник, во форма на компактен електрифициран crossoveer чиј изглед е инспириран од дизајнот на концептот HabaNiro што се појави во 2019 […]

Најавен Polestar 5

Во септември од Polestar потврдија дека овој бренд ќе претстави три нови електрични автомобили во следните три години… За потсетување, прв ќе биде претставен SUV моделот Polestar 3, кој ќе биде одговор на шведската марка на Model X и Audi E-Tron на Tesla, односно Audi, веќе од следната година. Во 2023 година ќе го видиме […]

„Дизајнирана во Германија“: Новата Opel Astra разгорува емoции

-Новата Astra го отсликува смелиот и елегантен дизајн на брендот -Прецизноста во секој детаљ го изразува највисокото ниво на квалитет -Целосно дигиталниот Cockpit Pure Panel со фокус на најважните елементи -YouTube-видеото дава ексклузивни сознанија за дизајнот, боите и материјалите Новата Opel Astra со својот смел и елегантен дизајн има за цел да го истакне високото ниво на квалитет […]

И официјално новиот Ford Ranger

Долго време, Ford ја задржа актуелната генерација на Ranger на пазарот, со мали промени таа успеа да опстои  дури 11 години. … Но, дури и на тоа дојде крајот кога конечно беше претставена новата генерација на глобален pick-up. Во однос на дизајнот, тој е значително подобрен со новите светла во форма на буквата „С“ (Ц), кои […]

И официјално претставен новиот Suzuki S-Cross

Suzuki пред неколку дена не потсети со неколку тизер (најавни) слики и кратка објава дека ќе претстави нов модел во тековната недела, што и се случи денеска…. Ова е нова генерација на S-Cross, чиј претходник беше подложен на последниот голем редизајн во летото 2016 година. Во секој случај, новиот модел доби помодерен надворешен дизајн (со […]

Изострен дизајн и иновативни технологии за знаменосецот на Audi: Врвниот A8

Со изострен дизајн, особено напред и назад, и мноштво на иновативни технологии, Audi обезбедува зголемено присуство и спортска елеганција на A8… Од таа причина, компанијата со четирите прстени уште поинтензивно го разработува самоуверениот и прогресивен карактер на активната луксузна лимузина. Новите врвни фарови и задни светла инспирираат со иновативни функции и го формираат врвот на […]

Toyota GR DKR Hilux T1+ за Дакар Рели 2022

Toyota Gazoo Racing го претстави Toyota GR DKR иlux T1 + сосема нов тркачки автомобил за претстојното најтешко и со најголеми предизвици натпреварување на четири тркла – релито Дакар 2022 година… Сосема новиот дизајн сега излезе од фазата на прототип, но ќе продолжи да се развива и усовршува во неделите пред релито Дакар, кое започнува […]

Видео најава за редизајнираната ŠKODA KAROQ…

Се наближува дигиталната презентација на модернизираниот SUV модел ŠKODA KAROQ… Дигиталната презентација можете да ја погледнете на 30 ноември во 10:00 часот по средноевропско време. Но, засега можете да погледнете кратко видео. Модернизацијата вклучува иновативен ентериер и нова технологија, а видеото покажува дека KAROQ ќе биде уште повпечатлив. Најзабележливите разлики се на предниот дел на автомобилот со пошироката […]