Ford Transit Custom MS-RT

Ford Transit Custom MS-RT носи надворешен стил инспириран од трките, алуминиумски тркала од 19 инчи, ексклузивна внатрешна спецификација (спортски седишта и волан, сини шевови, амблеми MS-RT на потпирачите за глава и патосниците), како и палета од опциите за погон, вклучувајќи дизел, plug-in хибридна и целосно електрична верзија…

Внимателно развиен за да ги искористи можностите за носење товар на најновиот Transit Custom, тој нуди до 6,8 m3 максимален товарен простор и до 1124 kg максимална нето носивост, истовремено обезбедувајќи подобрено возачко искуство.

Електричниот E-Transit Custom MS-RT модел може да се пофали со максимална моќност од 210 kW/285 КС и погон на задните тркала.

За да се оптимизира енергетската ефикасност, опционалните режими на возење исто така дозволуваат возилото да се вози со 160 kW/218 КС во Нормален режим и 100 kW/136 КС во Еcо режим.

 

2.0-литарскиот EcoBlue дизел мотор е достапен со 170 КС и осум (8) степен автоматски менувач, со опционален интелигентен погон на сите тркала или со погон на предните тркала, шестстепен мануелен менувач и 150 КС.

Plug – in хибридната варијанта со 232 КС има 2,5-литарски бензински мотор и батерија од 11,8 kWh што нуди флексибилни перформанси и можност за возење само со електрична енергија.

Достапни се следните бои: Rally Green, MS-RT Blue, Daytona Yellow, Chile Orange, Turini Purple и Dark Corsica Blue.

Ford веќе прима нарачки за Transit Custom MS-RT во Европа и Велика Британија.

Испораките до клиентите се очекува да започнат во средината на 2024 година за тој чекор.

НАЈНОВИ