G-Power G3M CS Bi-Turbo

Германскиот G-Power покажува уште еден тјуниран BMW M3, имено G3M CS Bi-Turbo кој овде има повеќе од 700 KS….

Поточно, G-Power го засили 3.0-литарскиот twin-турбо мотор со шест цилиндри до 720 КС и 850 Nm максимален вртежен момент.

Исто така, максималната брзина сега е 320 km/h.

Достапни се и пакети со помала моќност, со 620 КС и 750 Nm, како и моќност од 670 КС и 800 Nm вртежен момент.

Понудени се и 20-инчни тркала Hurricane RR и Hurricane RS, аеро боди кит (преден спојлер, хауба од карбонски влакна вентури, заден дифузер, спојлер на багажникот…), посилни сопирачки, спортски издувен систем, модифицирана суспензија, карбонски влакна G-Power беџови и елементи во внатрешноста.

 

НАЈНОВИ