Novitec Ferrari 296 GTS

Освен 296 GTB, Novitec понуди нов пакет на модификации за Ferrari 296 GTS, кој меѓу другото вклучува нов издувен систем, модифицирана суспензија, комплет нови тркала, префинет ентериер и поголема моќност.

Хибридниот погон на Ferrari 296 GTB комбинира 2,9 литарски V6 твин-турбо мотор и електричен мотор за вкупно 611 kW/830 КС, додека оваа верзија на Novitec има 638 kW/868 КС.

Има и аеро каросерија (aero bodu kit) од јаглеродни влакна, тркала со големина од 21 и од 22 инчи, модифицирана суспензија (автомобилот може да се спушти за 35 mm), опционален хидрауличен систем за подигнување на носот и листа на опции за внатрешни украси, за дополнително дотерување на ентериерот.

 

НАЈНОВИ