Genesis GV70 Snow

На посебен настан во Сент Мориц, Genesis го претстави GV70 Snow, верзија на моделот GV70 со подобрени теренски карактеристики…

Како што е наведено, Genesis пробива нови терени во off-road сегментот со овој GV70, кој е дизајниран и изграден во соработка со теренски експерти од компанијата Delta 4×4.

GV70 Snow е креација која го трансформира луксузниот crossover модел во многу поспособна машина.

Благодарение на модификациите на суспензијата, возилото е повисоко од подлогата, а тука се и 18-инчните Classic B Rugged Црни тркала со гуми 265/60R18, проширени лакови на тркалата, комплет дополнителни LED светла, предни светла за магла Baja Design, како и специјално дизајниран багажник на покривот и комплет скии Anavon.

Genesis не прецизира кој мотор го придвижува GV70 Snow, но најмоќниот бензински мотор во гамата е 3,5-литарски со 380 КС и 530 Nm (со 4×4 погон и 8-брзински автоматски менувач).

НАЈНОВИ