JE Design Cupra Leon

Германскиот JE Design веќе нуди модификациски пакет за фејслифтираниот Cuprin Leon, вклучувајќи визуелни и механички модификации…..

Меѓу другото, комплетот вклучува нов преден сплитер, комплет странични прегради, заден спојлер на покривот и капачиња на ретровизорите од карбонски влакна.

Има и спортски издувен систем, сет од 20-инчни Copper-R алуминиумски тркала со гуми со димензии од 235/30 R 20 (може да бидат со големини од 18 и од 19 инчи), како и модифицирана суспензија (автомобилот е понизок за 30 mm).

Надградените Cupra Leon и Formentor се достапни со благ (mild) хибриден 1,5-литарски турбо мотор, помоќен 2,0-литарски турбо агрегат и две plug-in хибридни верзии, но JE Design не ги допре во оваа прилика.

Renault развива LFP батерии за нови електрични автомобили

НАЈНОВИ