Jetour Traveller Stargazer

Кинескиот Jetour во својата гама има нова верзија на теренецот Traveler, кој сега уште повеќе личи на Land Rover Defender…

Станува збор за Jetour Traveler Stargazer долг 4782 mm, теренска верзија и прва креација на новата дивизија JMK (Jetour Makers Kingdom).

Додатоци како што се надворешен простор за складирање од едната страна, скала што може да се вовлече од другата и багажник на покривот го прават кинескиот теренец да изгледа уште повеќе како Defender.

Останатите промени вклучуваат нов преден браник кој има шипка, хауба со отвори за воздух, странични скали, штитници за задни светла, сет од 20-инчни тркала и гуми за сите терени 255/55R20.

Моторот е 2,0-литарски турбо со моќност од 187 kW/254 КС и 390 Nm вртежен момент, а силата се пренесува на сите четири тркала преку седум (7) степен автоматски менувач на брзини. со двојна спојка.

Jetour Traveler Stargazer чини 219.900 јуани (28.345 евра) во Кина и е ограничен на 3.000 единици.

 

НАЈНОВИ