Mansory Gronos 6×6

Geonos 6×6, продолжена класа на Mercedes G со шест тркала, доаѓа од тјунинг компанијата Mansory…

Севкупно, оваа G -Class е 137 cm подолга, 25 cm поширока и 25 cm повисока и има тркала од 20 инчи.

Новата понуда вклучува нов боди кит (нов преден браник со интегрирани LED светла, бранови на браници, странични рабови, хауба од јаглеродни влакна, ретровизори од карбонски влакна, заден спојлер на покривот, заден дифузер), дополнителни светла на покрив, нов издувен систем со странични издувни цевки.

Внатре се одликува со префинет ентериер (кожа, нов волан и педали, елементи од јаглеродни влакна), како и пакет за засилување на моторот.

Моторот V8 сега ги има сите 900 КС и 1200 Nm максимален вртежен момент.

Во веста не е наведена цената за овој пакет Mansory, кој повторно е ограничен на само 10 примероци.

НАЈНОВИ