Mansory Land Rover Defender 110 Black Edition

Mansory покажа уште еден фејслифтиран Land Rover Defender, со овој модифициран Defender 110 наречен Black Edition…

Тоа значи дека овој Defender е во црно, но со бронзени детали.

Поинаква предна табла, ревидирани браници и отвори за воздух, преден сплитер, хауба од карбонски влакна со лого Mansory, нови LED светла за магла, светла на покрив, заден спојлер на покривот, комплет црни тркала од 24 инчи со гуми 295/ се дел од пакетот 30, како и нов издувен систем.

Во внатрешноста се користат алкантара, кожни и портокалови контрастни шевови.

Mansory има и пакет за 5.0-литарски V8 мотор кој може да се засили до 650 КС и 870 Nm максимален вртежен момент.

 

НАЈНОВИ