Nissan Frontier Forsberg Edition

Возбудата на теренските трки во пустината доаѓа до Nissan Frontier со дебито на пакетот со ограничена едиција инспириран од модифицираниот Frontier во кој Forsberg Racing неодамна ја освои NORRA 500…

Донесувајќи стил инспириран од трката во моделите Frontier Crew Cab, пакетот додатоци на Nissan Frontier Forsberg Edition се одликува со NISMO Off Road делови, вклучувајќи нови 17-инчни тркала Axis Beadlock, странични рабови и багажник на покривот со интегрирано LED осветлување.

Налепниците на Forsberg Racing и значката Forsberg Racing Limited Edition го комплетираат изгледот.

Како резервна копија на изгледот на пикапот со подобрени способности, има и комплет за подигнување NISMO Off Road и други додатоци за суспензијата NISMO Off Road, заедно со гумите Yokohama Geolandar X-AT (265/70/R17) и NISMO издувен систем.

Пакетот Forsberg Edition ќе има препорачана малопродажна цена од производителот (MSRP) од 9999 долари.

Може да се инсталира од дилер на Nissan на нов или претходно купен Frontier (модел од 2022 година и подоцна) и ќе биде достапен во есен 2024 година.

Пакетот со ограничена едиција следи по соработката помеѓу Nissan, Forsberg Racing и Крис Форсберг (Chris Forsberg).

Forsberg Racing разви камион опремен со NISMO Off Road делови за теренски трки NORRA 500. Крис Форсберг и Летиција Буфони (Leticia Bufoni), учествуваа на трката во 2023 година во класата на сериски возила и го освоија првото место во категоријата. Нивниот успех ја покажува издржливоста на Frontier и ги демонстрира подобрувањата во перформансите и способностите што ги обезбедуваат производите на NISMO Off Road.

Nissan Frontier од 2024 година им нуди на клиентите широк спектар на опрема. Ново за 2024 година е пакетот SL, многу атрактивен со премиум карактеристики како LED фарови и кожни седишта, додека PRO-X и PRO-4X овозможуваат возбудливи авантури надвор од патот, а новиот пакет Hardbody Edition носи доза од 1980-тите.

Frontier од 2024 година има почетна цена од 30.030 долари.

НАЈНОВИ