Porsche 992 Carrera Cabriolet by DMC

DMC, познат по својот пионерски дух во модификацијата на автомобилите, со гордост ја објавува својата најнова креација: Програмата за подобрување на кабриолетот на Porsche 992.

Роден од визијата на клиент во САД, овој проект е пример за иновација, луксуз и перформанси. Со богата историја и немилосрдна посветеност на совршенството, DMC се впушта во овој потфат, поместувајќи ги границите на подесувањето на Porsche подалеку од кога било досега. Како и кај секој проект DMC, програмата за подобрување на кабриолетот на Porsche 992 е дизајнирана да ги исполни уникатните преференции на ентузијастите на Porsche ширум светот.

Во срцето на ова ремек-дело лежи новото подобрување на перформансите на DMC. Засилувањето на моторот додава 160 коњски сили (118 kW) и дополнителни 150 Nm максимален вртежен момент на Porsche 911. Резултатот? 535 коњски сили (401 kW). Овие бројки не само што го нагласуваат неговото командно присуство и на патеката и на отворениот пат, туку и го редефинираат концептот на моќ и брзина.

Со пакетот DMC, Porsche 911 Cabriolet достигнува електронски ограничена максимална брзина од 313 km/h, во однос на 304 km/h. Спринтот од 0 до 100 km/h е намален од 3,4 на само 3,0 секунди, поставувајќи нови стандарди за забрзување.

Во спринтот од 0 до 200 km/h, возилото опремено со DMC Upgrade урива рекорди за импресивни 10,5 секунди.

Програмата за подобрување на кабриолетот на Porsche 992 не дава само сурова моќност; тоа е естетско ремек дело. Проектот започна со внимателно 3D скенирање на 992 Cabriolet, поставувајќи ја основата за развој на целосно нов аеро комплет.

Лесен заден спојлер од карбонски влакна е дел од пакетот. Целта на DMC е да ја задржи целокупната елеганција со која блеска 992 Cabriolet, да ги задржи своите оригинални линии и да не изгледа „наштимано“, туку како надграден сериски автомобил што може да се замени со оригиналниот автомобил од фабриката во Штутгарт.

„Најголемиот комплимент што би можел да го добијам е кога гледачите го гледаат мојот дизајн како фабричко парче“, вели Грегор Ханс Шоенер (Gregor Hans Schoener), извршен директор на DMC.

Како и со сите аеро-компоненти на германскиот тјунер, и овој има TUV сертификат. Исто така, се придржува до упатствата на FIA, обезбедувајќи не само стил, туку и подобрени аеродинамички перформанси.

Во областа на автомобилската префинетост, дури и тркалата се платно за уметничко изразување.

Програмата за подобрување на кабриолетот на Porsche 992 нуди низа лесни фалсификувани тркала кои не само што ги подобруваат перформансите, туку и ја подигнуваат естетиката на возилото. Со неограничени опции за боја и стил, овие тркала се прилагодени на индивидуалниот вкус на сопственикот. Изработени со прецизност, овие тркала се доказ за посветеноста на DMC за извонредност  со големини од 20-инчи предни и 21-инчи задни тркала, што се обвиткани во гуми Michelin Pilot Sport 2 со димензии 265/35 и 325/30.

Во потрагата по совршенство, секој елемент е важен, а програмата за подобрување на кабриолетот на Porsche 992 не остава неисполнета желба. Програмата нуди титаниумски издувен систем прецизно изработен од квалификувани мајстори од ZESAD, сестринската компанија на DMC. Ова ремек дело не само што ја намалува тежината, туку и ја подобрува нотата на издувните гасови, создавајќи емотивен звучен пејзаж кој одекнува со душата на возачот.

Тоа е симфонија на моќ, прецизност и страст што го претвора секој погон во извонредна изведба.

 

Секој елемент од кабината може да се прилагоди на желбите на клиентот, обезбедувајќи искуство прилагодено во возењето.

Фината италијанска кожа ја гали секоја површина, зрачи со раскош и елеганција. Сепак, опциите за прилагодување ги надминуваат конвенционалните, нудејќи егзотични материјали како крокодилска и питонска кожа за оние кои бараат извонредно. Овде, луксузот се среќава со уметноста, каде удобноста се среќава со екстраваганција и каде секоја желба станува импресивно патување во светот на ексклузивноста.

Програмата за подобрување на кабриолетот на Porsche 992 од DMC е повеќе од подобрување; тоа е ново поглавје во приказната за прилагодување на Porsche.

Тоа е прослава на моќта, стилот, перформансите и изработката, каде што секој детал е доказ за непоколебливата потрага по извонредност на DMC.

Со неспоредливи опции за персонализација и посветеност на надминување на очекувањата, DMC ги поканува сопствениците на Porsche да тргнат на патување каде што нивните соништа стануваат реалност.

НАЈНОВИ