Suzuki GSX-S1000 Race Edition

Suzuki France и SERT (Suzuki Endurance Racing Team) ги здружија силите за Suzuki GSX-S1000 Race Edition…

За жал, ова издание ќе биде достапно само за францускиот пазар. Како и претходното специјално издание, V-Strom 800 DE Rally Edition, ново најавеното GSX има голем број други надградби за подобрување на изгледот и можностите на велосипедот.

GSX-S1000 Race Edition располага со сет на наменски графики за освежување на изгледот, вклучувајќи тркачки налепници со ознака SERT. На другите места, Suzuki добива уреден заден дел и ревидирана шофершајбна, заедно со различен дизајн на седиштата и капакот на седиштата.

Има заштитник на рачката на сопирачката GB Racing подготвен за патека. Ажурираната машина, исто така, визуелно се подигнува со додавање на црвени предни клешти на сопирачките.

Налепниците и комплетите за сопирачки се добри, но главниот елемент што го издвојува GSX-S1000 Race Edition од залихите е издувниот систем.

На тој план, новото издание SERT е опремено со издувен систем Akrapovič кој изгледа удобно, заштедува тежина и го подобрува звукот на тој 1.000cc inline-four.

За жал, комплетот е достапен само кај француските дилери и истиот чини 16.999 евра.

НАЈНОВИ